Nabízíme široký sortiment rýže z celého světa

Je jednou z nejzákladnějších obilovin na světě. Je potravinou pro polovinu lidstva už po více než 6000 let. Pěstuje se v mnoha odrůdách v tropických i subtropických pásmech – v Asii, Americe a Evropě.

V Evropě se rýže pěstuje nejvíce v Itálii. Z asijských zemí dovážíme rýži dlouhozrnnou, parboiled, jasmínovou a basmati. Část rýže pochází také z jižní Ameriky.

Z Itálie k nám putuje především rýže kulatozrnná nebo arborio.

Luštěniny byly už od pradávna přirozeným základem kuchyně našich babiček

Luštěniny MENU GOLD doplňují přílohoviny distribuované naší společností.  Luštěniny patří do kategorie základních potravin (název pochází od slova lusk). Obecně se jedná o vyluštěná, suchá a čištěná zrna luskovin s významným podílem bílkovin.

Kromě klasických luštěnin najdete v našem sortimentu i méně známé druhy jako čočku beluga, berglinsen, fazole purpurové nebo exotické fazole mungo. Hospodyňkám ušetří čas a místo v kuchyni směs luštěnin Hrstka, která je namíchána z pečlivě zvolených 7 druhů luštěnin podle naší originální receptury.

Reflektujeme také požadavky našich zákazníků a do našeho sortimentu jsme zařadili první  výrobky v bio kvalitě – cizrnu, čočku červenou celou a berglinsen, fazoli malou bílou, hrách zelený celý a celozrnný kuskus.

Superpotraviny jsou známe a ověřené po tisíce let ve všech částech světa i v různých starodávných civilizacích Jižní Ameriky, Asie a Afriky.

Přinášíme na Váš stůl populární plodiny určené pro zdravou výživu a zdravý životní styl. Zdravá výživa obsahuje optimální množství i poměr základních živin, minerálních látek, vitamínů a dalších prospěšných látek pro organizmus.

Nabídka zdravé výživy MENU GOLD obsahuje produkty jako jsou jáhly, pohanka, bulgur, chia semínka, quinoa bílá a červená nebo oku lahodící mix bulguru a quinoy červené.

Italské těstoviny jsou ty nejlepší

Historikové vedou spory, zda jsou těstoviny původní italskou specialitou nebo je přivezl Marco Polo z Číny. První zmínka o nich je z 1. století n.l. V našem sortimentu najdete těstoviny z výběrové semoliny v mnoha variantách tvarů a v prémiové kvalitě. Tyto těstoviny mají vyšší výživové hodnoty, nerozvaří se ani při delším vaření, nelepí a zůstávají „Al dente“. Těstoviny dodáváme především pro zákazníky z gastro segmentu.